Otulacz wełniany Doodush, z haftem – Jeleń, rozmiar OS

134,00 

Otulacz wełniany Doodush, z haftem – rozmiar OS

Na stanie

SKU: 75CE-715EE_20220217142216 Kategorie: ,

Rozmiar: OS (przeznaczony jest dla dzieci od 7-8 kg do 14-20 kg z rzeczywistym uwzględnieniem budowy malucha)

Wzór: Jeleń

♥ ten rozmiar będzie idealnym rozwiązaniem dla większych dzieci, o krąglejszych kształtach, u których rozmiar MOS nie był dobrze dopasowany
♥ rozmiar w kroku ok. 13,5 cm. Całkowita długość pieluszki 44 cm

♥ regulacja w pasie i na długość za pomocą napek,

Skład: 100% organiczna wełna merynosów

♥ miękka, puszysta wełna, a jej włókna są cienkie, długie i lśniące, wełna z merynosów nie jest gryząca. Im cieńsze włókno, tym wyższa jego jakość.

 

Pranie i pielęgnacja:

- otulacze wełniane należy prać ręcznie w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni (temperatura prania i płukania powinna być taka sama)
- po wypraniu i wypłukaniu należy otulacz osuszyć na płasko przy użyciu ręcznika, którego zadaniem jest wchłonięcie nadmiaru wody
- następnie należy otulacz rozłożyć na płasko z dala od źródła ciepła i pozwolić mu na naturalny proces schnięcia
- przed pierwszym użyciem otulacze nie wymagają kuracji lanolinowej
- do prania należy używać środków przeznaczonych do pielęgnacji wełny
- po każdorazowym „zmoczeniu” otulacza należy go wypłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia, układając na płasko

Otulaczy nie należy często poddawać praniu, pomiędzy użyciami należy je wietrzyć. Producent nie odpowiada za naturalne mechacenie się tkanin wełnianych, jest to proces naturalny.

Dlaczego wełna?

Wełna jest szczególną tkaniną, która dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest naszym zdaniem najbardziej odpowiednią formą pieluchowania wielorazowego, szczególnie polecanego dla dzieci z różnego rodzaju problemami skórnymi. Używanie pieluszek wełnianych minimalizuje ryzyko powstawania odparzeń, gdyż struktura wełny pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu oraz poprzez wysoką zawartość lanoliny jest tkaniną oddychającą a przy tym higroskopijną świetnie trzymającą wilgoć wewnątrz pieluszki. Wełna ma właściwości termoregulacyjne - zimą grzeje a latem chłodzi czyli tym samym zapewnia utrzymanie stałej temperatury skóry przy zmieniających się zewnętrznych parametrach cieplnych.
Wełna działa jak biofiltr – neutralizuje szkodliwe substancje i zapobiega rozwojowi bakterii. Lanolina czyli wosk zwierzęcy będący mieszanką estrów tłuszczowych ze sterolami rozkłada mocz na sole i wodę, która w momencie wietrzenia tkaniny wyparowuje. Włókna wełny są łuskowate, dzięki czemu nie ulegają zabrudzeniu tak szybko jak sztuczne tkaniny i nie wymagają częstego prania. Wełna nie wchłania zapachów – również kurzu i potu. Mówi się, że wełna czyści się sama, dlatego nie ma konieczności jej częstego prania.

Z cyklu DOODUSH poleca:

Otulacze wełniane i zastosowane w nich wkłady z włókien naturalnych są najbardziej naturalnym sposobem pieluchowania.

Informacje dodatkowe

Waga 0,1 kg
Producent

Doodush

Rozmiar

OS

Zakupy

Formy płatności

Koszty dostawy

Zwroty i reklamacje

Regulaminy

Polityka prywatności

Moje konto

Moje zamówienia

Koszyk

O nas

Poznajmy się

Kontakt

Zapisz się do newslettera